Düzce Üniversitesinde Genç Girişimcilik Konferansı

Düzce Üniversitesinde Genç Girişimcilik Konferansı

25 Ocak 2016 Kapalı Yazar: admin

Girişim1

Düzce Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu öğrencileri Toplumsal Duyarlılık Projesi Dersi kapsamında Cumhuriyet Konferans Salonu’nda “Genç Girişimcilik” konulu konferans düzenledi.

Gençlerin girişimciliğe olan ilgilerini arttırmaya yönelik düzenlenen konferansa konuşmacı olarak Girişimci İşadamları Derneği Başkanı İhsan Serdar Demirbilek, Ticaret Odası Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Cemal Aksan, Ekol Gross Marketler Müdürü Fatih Alkan, Bektaş İnşaat Madencilik Müdürü Can Doğan Bektaş ve Halk Bankası Düzce Şube Müdürü Mehmet Rauf Yıldız katıldı.

Programın ilk konuşmacısı olan İhsan Serdar Demirbilek, girişimciliğin devletin verdiği desteklerle yükselen bir trend olduğunu söyledi. Demirbilek, hiçbir şeyin dışardan göründüğü gibi olmadığını belirterek, öğrencilerimize zorluklarla başa çıkma tavsiyelerinde bulundu.

Girişim2

Programın ikinci konuşmacısı Cemal Aksan önemli değerlendirmelerde bulunarak, girişimcilikle ilgili bilgi ve deneyimlerini katılımcılara aktardı.

Girişim3

Konferansın diğer konuşmacısı Fatih Alkan, nasıl girişimci olduğunu anlatarak hayat tecrübelerini öğrencilerimizle paylaştı.

Girişim4

Programın bir diğer konuşmacısı Can Doğan Bektaş, girişimcilik konusu ile ilgili hayatından örnekler verdiği konuşmasında, öğrencilerimize yönelik önemli bilgi paylaşımında bulundu.

Girişim5

Konferansın son konuşmacısı olan Mehmet Rauf Yıldız ise, öğrenim hayatı ile ilgili bilgiler vererek başladığı konuşmasında, Halk Bankası’nın girişimcilere sunduğu destekler konusunda önemli açıklamalar yaptı.

Girişim6

Davetli konuşmacıların kendi hayat tecrübelerini paylaştığı ve öğrencilerimizin farklı bakış açıları kazandığı program, Hemşirelik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sevda Arslan’ın konuşmacılara teşekkür belgelerini takdim etmesiyle sona erdi.

http://www.duzce.edu.tr/7563-duyurus-universitemizden-genc-girisimcilik-konferansi