giader-kurban

Girişimci İşadamları Derneği Genel Başkan İ. Serdar Demirbilek kurban bayramı vesilesi ile kutlama mesajı yayınlamıştır.

Kainatın yaratıcısı ve alemlerin Öncelikle Alemlerin Rabbi, yüce Allah’a sonsuz şükürler olsun. Kurban Bayramı bereketiyle, bolluğuyla gelsin, tüm insanlık için hayırlara vesile olsun.

Bayramlar Müslüman olma  bilincimizi tazeleyen, millet olma irademizi  canlı tutan, kardeşlik ve dostluk duygularımızı artıran  rahmet, bereket dolu günlerdir.

Bu günlere bizleri kavuşturan Allah’ımıza  sonsuz  şükürler olsun. 

Müslümanlar için bu bayramlar; imanı, ibadeti ve tarihi bir sevinç atmosferinde buluşturan ve bu sevinci sonsuzluğa taşıyan önemli zaman dilimleridir. Ramazan Bayramımız, her yıl bizlere yüce kitabımız Kur’an- Kerim’in nazil oluşunu ve İslam’ın doğuşunu yaşatırken, Kurban Bayramımız, Hz. Muhammed’den, üç ilahi dinin kendisinde buluştuğu Hz. İbrahim’e uzanan yüce tarihe can verir. Kutsal topraklarda Arafat’ta dünyalıklardan soyunmuş, adeta ak kefenlere bürünmüş milyonlarca  Müslüman, Cenabı Hakka el açıp yalvardı, yüce divanda Arafat’ta  durdu.  Yine  milyonlarca insan  kurban  ibadeti ile  Mevlasına  bağlılığını  gösterip yakınlaştı. Bilindiği üzere Kurbanda Hz. İbrahim ile  Hz. İsmail’in baba oğul  sevgisi ile  Hakka bağlılık duygularının  ortaya konduğu engin bir durum vardır. Şüphesiz ki tüm inananların Kurban konusunda ortak  duygu ve düşünceleri  bu yöndedir. 

Bu kutsal günlere ulaşmış olmanın hazzı ve mutluluğu içerisinde Dernek Yönetim Kurulumuz adına  tüm İslam aleminin  Mübarek kurban bayramını kutlar, sevgi – kardeşlik duygularının pekişmesine, inananların birleşmesine ve yardımlaşmasına vesile olmasını Cenabı Hakk’dan niyaz eder, saygılar sunarım