gubre

Değerli vatandaşlarımız ve Sayın üyelerimiz

Anadolu’da misafirperverlik örf adet ve geleneklerinin Düzce’mizde dün akşam CHP’nin düzenlemiş olduğu adalet yürüyüşü isimli yürüyüşteki insanların Düzce’deki konaklaması sırasında hiç yakışmayacak şekilde çiğnendiğini üzülerek gördük. Yaşanılan üzücü gelişmelerin Türk insanının hiç bir adet örf ve geleneğine uymadığı, yakışmadığını ifade etmek istiyoruz.

Her ne kadar CHP’nin ve bahsettiği adalet yürüyüşü mantığına sıcak bakmıyor da olsak, yine de demokrasi, inanç özgürlüğü, beyan özgürlüğü ve Demokratik Haklar gereği yürüyüş hakkını kullanmak isteyen bir partinin, resmi izinleri alınmış bir demokratik eylemin bu şekilde kasten değil, cahillik nedeniyle bile olsa bu şekilde protesto edilmesini kınamaktayız. 

Vurgulamak isterim ki; inanmadığımız görüşler, onaylamadığımız düşünceler bile olsa, aksi görüşü bildirmenin yöntemi bu gibi protestolar veya ülkeyi ve insanları bölecek nefret söylemleri olmamalıdır.

Biz hoşgörünün ve adaletin Yüzyıllardır temsilcisi olarak gösterilen bir milletin çocukları ve torunları olarak, bu hoşgörüyü ve saygıyı insanlara göstermek ile mükellefiz.

Bu millete vatana bayrağa tehdit teşkil etmeyecek her türlü bizim katılmadığımız anlamadığımız veya uygun bulmadığımız da olsa, resmi makamlarca Onaylanmış ve demokrasi içerisinde olan her türlü hakkın kullanılmasını, bunun anayasal ve vicdani bir özgürlük olduğunu kabul ediyoruz. İşte bu nedenle dün akşam Düzce’de CHP konvoyuna ve adalet yürüyüşüne karşı yapılmış olan bu uygunsuz davranışı ve şiddetle kınıyoruz.

Bu olayın Düzce halkı veya Düzce’lilerin temsili olarak değil, münferit ve bir olay olduğuna inanıyoruz.

Girişimci İşadamları Derneği olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve milletinin hoşgörüsüne özgürlük ve adalet anlayışına sonuna kadar sahip çıkacağına inanıyor ve güveniyoruz.

Saygılarımızla
İhsan Serdar Demirbilek
Başkan
Girişimci İş Adamları Derneği

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.