Çar. May 22nd, 2019

Ankara Ziyaretlerimiz

Derneğimiz Yönetim Kurulu ve üyelerimiz, geliştirdiğimiz milyonluk projenin, hem ülkemizde hem yurt dışında hayata geçmesi için Ankara’da bir dizi olumlu temaslarda bulundu.

Ziyarette Başkan İ. Serdar Demirbilek, yönetim kurulu üyeleri; Mustafa Yiğit, Mustafa Cantaş, üyeler; Kemal Taşhan, Özel Çelik, Osman Durdu, Fikret Yıldırım, Çağdaş Yunus Özcan, Ömer Özcan, Nihat İslamoğlu, A. Emre Kösalı, Burak Göksoy ve Ömer Demirtaş hazır bulundular.

Ankara temasları, Önce KOSGEB Başkanlığından başladı. Burada KOSGEB Başkan Yardımcısı Doktor Recep Kılıç ve Daire Başkanı Asım Türkmen ile görüşen üyeler, yetkililere Düzce’mizi tanıtan çeşitli hediyeler sundular.

Daha sonra sırasıyla, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında Bakanlık Danışmanı Sayın Ali Keskinkılıç ve Özel Kalem Müdürü Deniz Dev ile görüşüldü. Sanayi Bakanlığında beğenilen projenin Örnek proje olarak desteklenmesi ve bu konuya özel desteklerin derneğe sağlanacağı vurgulanarak, bakanlığa bağlı tüm kurumlara gerekli talimatların verileceği belirtildi.

Dış İşleri Bakanlığındaki ziyaretlerde ise Dışişleri Bakan Yardımcısı ve İkili Ekonomik İlişkiler Genel Müdürü Büyükelçi Sn. Gürol Sökmensüer ve Afrika Genel Müdürü Büyükelçi Sn. Ahmet Rıza Demirer ile görüşülerek projeler anlatılıp iş birliği talep edildi. Bu önerileri ve projeleri çok önemli yetkililer, Girişimci İşadamları Derneğiyle projeleri için; hem yurt içinde hem yurt dışında işbirliğine hazır olduklarını ifade ettiler. Dış işleri Bakan yardımcısı ise projenin gerek ülkemizin yurt dışındaki duruşuna ve sağlayacağı güvene faydalı olacağını, ticari ataşelikler ve bakanlık olarak Yurt dışındaki tüm çalışmalarda iş birliği içinde olacaklarını belirterek, ziyaret konusundaki memnuniyetlerini dile getirdiler,  ayrıca bu projelerin hızla hayata geçmesi için destek vereceklerini de vurguladılar.

Derneğimiz ayrıca Türkiye Büyük Millet Meclisinde Düzce Milletvekili, Sn. Fevai Arslan ile de bir araya geldiler ve projelerini, bu güne kadar yaptıkları çalışmalarını ve kendilerinden beklentilerini dile getirdiler. Sn. Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’e de uğrayan dernek üyelerimiz, en kısa zamanda ziyaret sözü verdiler.

Dernek Yönetim Kurulu Başkanımız İ. Serdar Demirbilek, olumlu geçen bu ziyaretlerin hem ilimiz, hem yurdumuz için yararlı olacağının altını çizerek, bu projeler sayesinde Türkiye’nin yurt dışında önemli bir yere geleceğine ümit ettiklerini söyledi.